Kouzelný jednorožec přináší sílu, odvahu, zvyšuje sexuální přitažlivost, a přitom uchovává čistotu. Jeho roh byl lékem na všechny jedy, pomůže tedy i vám, pokud máte kolem toxické okolí.
Jednorožec je starodávný symbol čistoty a ochrany. Znázorňuje také sílu, moudrost a věčný život. Byl emblémem Panny Marie a atributem sv.Justiny.
Použití:
Noste talisman sebou a pokud jej nemáte, alespoň si vizualizujte jednorožce a zář z jeho rohu kdykoliv budete klesat na mysli a budete ztrácet víru v sebe, či něco, na čem vám záleží. Světelný paprsek od vás odetne všechny negativní myšlenky a energie, které nejsou vaše. Uvědomte si a prociťte, že světlo svítí v temnotách, ale tma ho neobsáhne. Nezapomeňte poděkovat.
Jednorožec v roce 416
Dochované texty, v nichž byla o jednorožci zmínka, tvrdí, že v roce 416 př. n. l. navštívil jistý řecký lékař perský dvůr a právě v Indii dle jeho slov žije divoké zvíře větší než kůň, které má bílé tělo, tmavorudou hlavu a tmavomodré oči. Lékařovu pozornost si tvor zasloužil zejména proto, že mu z čela mu vyrůstá roh, který je asi 45 centimetrů dlouhý a hraje nejrůznějšími barvami. Pravil, že u kořene je tento roh bílý, zatímco uprostřed je černý a na ostré špici zase karmínový.
Indický jednorožec
Plinius Starší se v 1. století n. l. ve své Přírodovědě zmiňuje o „monocerovi„, tedy o jednorožci, který má uprostřed čela dlouhý černý roh. Indičtí Sírové na něj údajně pořádali lovy, ovšem nikomu z nich se jej nepodařilo zachytit živého. Nepomohly přitom ani nejrůznější triky, kterak jednorožce nalákat do potřebné vzdálenosti. Jedinou možností, jak jej ulovit, byla sladká vůně panny, která ho zmámí na tolik, že jí položí hlavu do klína. A tady už narážíme na skryté poselství.
Víra v jednorožce se nicméně neomezuje jen na západní kulturu. Čínský ťi-lin totiž údajně měl jelení tělo, koňská kopyta a jediný roh, který mu vyrůstal uprostřed čela a měřil asi 4 metry. Ovšem zatímco jednorožec západní dokáže být pořádně divoký a útočný, ťi-lin je ztělesněnou mírností. To znamená, že nepozře nic živého a nešlápne ani na nejmenšího broučka či stéblo trávy.
Traduje se, že jednorožec byl ceněn právě pro svůj roh, neboť v rozemleté podobě působil jako protijed proti všem známým jedům. Rohy jednorožců, které se nacházely v pokladnicích chrámů nebo vladařů, byly většinou slonovinové kly narvalů či mrožů, kteří byli označováni jako mořští jednorožci. Jeden takový je k vidění v Lednickém zámku. Vnímaví lidé popisují, že k nim něco opravdu vyzařuje.
Pro Kartářky světla Helen Stanku
Foto: Shutterstock
PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Rády vám odpoví.