Přinášíme vám několik kouzel, která vám pomohou udržet si spokojenost a lásku ve vztahu.
Květ macešky pro zachování věrnosti
Jezdí váš partner často pryč bez vás? Přibalte mu do zavazadla vlastnoručně utržený květ macešky. Postará se, aby ho ani nenapadlo vás podvádět. Pokud se partner se zálibou kouká po jiných ženách a jezdí podezřele často pryč, může mít sklony k záletům, pak si budete muset udělat zásobu sušených macešek.
Kamínek nabitý energií
Kdekoliv budete, najděte si hezký kamínek a vezměte ho s sebou. Měli byste ho hledat na krásných místech nabitých pozitivní energií, třeba na lesní cestě, na pláži, na nějakém silovém místě. V kamínku bude začarovaná energie místa. Držte ho chvíli v dlani, abyste vycítili, jestli je to ten pravý kámen, protože to je právě to, co rozhodne, jestli si ho s sebou vezmete. Doma si ho popište, abyste i po čase věděli, odkud byl. Položte ho na poličku, či do krabičky. Kamínek u vás doma vytvoří vlastní silové místo, kde se můžete schovat tehdy, když cítíte, že potřebujete vy anebo váš partner více prostoru pro sebe. Myslete při tom na všechna ta krásná místa, která jste spolu navštívili.
Rituál na spokojenost ve vztahu
Čas od času se vyplatí pojistit si, aby se nic ve vztahu nepokazilo. K tomu vám pomůže menší rituál. Budete potřebovat provázky vytvořené z vašeho starého nevypraného oblečení, na kterém je ještě vaše energie. Čím blíže těla bylo oblečení nošeno, tím lépe. Klidně můžete použít i staré trenky partnera. Stříhejte tak, abyste získali dostatečně dlouhé provázky ze svého i partnerova oděvu.
Dále si připravte malé proutí ze stromu, se kterým jste nějak spjati. Pokud jste plodnou jabloní, těžko můžete být tenká líska. Nemusíte se vyznat v symbolice stromů, dejte na svoji intuici. Stromu nezapomeňte poděkovat.
Svažte šňůrky, vytvořte uzel a říkejte: „První uzel spojil.“, potom vezměte ty dva proutky a oviňte je třikrát spojeným provázkem a udělejte druhý uzel a řekněte: „Druhý uzel požehnal.“, potom zaviňte napotřetí třikrát a řekněte: „Třetí uzel udržel.“
Tyto klacíky mějte pod postelí v oblasti hlavy. Až uznáte, že váš vztah je zase harmonický a spokojený, vhoďte klacíky do ohně.
Rituál na věrnost
Pokud váš partner kouká lačně po jiných ženách, vyzkoušejte tento malý rituál. Připněte partnerovi na oblečení květ tuřínu, bodláku, nebo lopuchu. Jedná se o píchavou kuličku, která se na všechno lepí a kterou jste v dětství určitě na někoho ze srandy házeli. Květ musí být utržený vlastnoručně a držený chvíli v levé dlani. Potom je levačkou připevněte k partnerovu oděvu a řekněte: „Jsi označkovaný, ke mně přilepený.“
Jestli se bude partner ošívat a nebude to brát jako škádlení, či žert, pak zpozorněte. Kouzlo nemá za úkol udržet ženy z dosahu vašeho muže. Nebude fungovat, pokud chce on sám flirtovat a nemá vliv na jeho svobodnou vůli. Bodlák funguje, dokud ho z oblečení nesundáte. Pak potřebujete zase nový.
Pro Kartářky světla Hel
Foto: Shutterstock
PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.
Představte si, jak by bylo zajímavé a možná i zábavné vidět různé lidi i s jejich aurami – energetickými poli, často různě barevnými, které každého z nás ...
Ano, existují staletími osvědčené magické metody. Pokud se u vás doma všichni často hádají a panuje napětí, zkuste svůj domov očistit tak, jak to dělali ...
Pro Berany: KOUZLA Berani, tento týden vám přináší příznivé jupiterovské energie, které vám otevírají dveře k novému. Náhodná setkání na společenských akcích mohou přinést slibné ...
Panny, máte šanci porazit zlo a nemoc. Štíři, vaše pozitivní vizualizace se mohou naplnit. Kozorozi, pokud se vám děje cokoliv, čísi dobrá rada vám pomůže ...
Je mnoho důvodů, proč se lidé ve vztahu podvádějí. Některá znamení zvěrokruhu také podléhají pokušení mnohem snáze než jiná. Pojďme se na nevěru ale podívat ...
V pátek 15.11. nastane úplněk ve znamení Býka a může přinést větší ospalost. Saturn vyjde po několika měsících ze své retrográdní fáze a přiměje nás ...
Nepromeškejte sváteční adventní atmosféru, využijte ji naplno a přivolejte si do svého života vše krásné.
Naučíme vás magické rituály. Povíme si mnoho zajímavostí o vánočních tradicích, na které se již dávno zapomnělo. A vzduch provoníme bylinným kouřem. Vyrobíme si vlastní kouzlenou voňavou směs, která provoní náš byt, dům či večerní koupel. A odnesete si vlastnoručně namíchaný bylinko-ovocný čaj, který zesílí sváteční atmosféru a v době adventní vás dokonale naladí, i zklidní. Dárečky, které si vyrobíme, si pochopitelně odnesete s sebou domů.
Přednášející:
Helen Stanku – kartářka a vědma, která se vyzná v prastarých rituálech.
Představte si, jak by bylo zajímavé a možná i zábavné vidět různé lidi i s jejich aurami – energetickými poli, často různě barevnými, které každého z nás ...
Ano, existují staletími osvědčené magické metody. Pokud se u vás doma všichni často hádají a panuje napětí, zkuste svůj domov očistit tak, jak to dělali ...
Pro Berany: KOUZLA Berani, tento týden vám přináší příznivé jupiterovské energie, které vám otevírají dveře k novému. Náhodná setkání na společenských akcích mohou přinést slibné ...
Panny, máte šanci porazit zlo a nemoc. Štíři, vaše pozitivní vizualizace se mohou naplnit. Kozorozi, pokud se vám děje cokoliv, čísi dobrá rada vám pomůže ...
Je mnoho důvodů, proč se lidé ve vztahu podvádějí. Některá znamení zvěrokruhu také podléhají pokušení mnohem snáze než jiná. Pojďme se na nevěru ale podívat ...
V pátek 15.11. nastane úplněk ve znamení Býka a může přinést větší ospalost. Saturn vyjde po několika měsících ze své retrográdní fáze a přiměje nás ...
Noc na 24. června je podle pověsti plná kouzel a magie. A nadpřirozené moci. Povídá se, že bylinky natrhané právě v tuto noc mají největší sílu. V nejkratší noc roku můžete kouzlit, přivolávat lásku, hledat poklady, sbírat léčivé byliny nebo věštit budoucnost.
Tato jediná noc v celém roce má prý vskutku velkou sílu. Svoji moc totiž propůjčuje bylinám, které se využívají k čarování. Dříve mladá děvčata v předvečer svatojánské noci splétala věneček z devatera kvítí. Patřil do něj devětsil, komonice lékařská, májovník, mařinka vonná, devaterník penízkový, routa, třezalka toužebník a hvozdík. Přidávaly také kopretinu, sedmikrásku nebo květy heřmánku – tedy rostlinu zasvěcenou lásce. S tímto věnečkem pak uléhaly. Mělo se jim údajně zdát o tom, kdo je jim souzený. Mimochodem – pokud hledáte lásku, nezapomeňte natrhat laskavec. Ten vám ji „zaručeně“ přičaruje.
Devatero kvítí
Bylinky, které nasbíráte vás buď budou chránit nebo přičarují lásku a podobně. Zkrátka podle toho, které nasbíráte. My vám nabídneme bylinky, které by vám měly na celý následující rok přinést zdraví.
Janovec metlatý (Cytisus scoparius)
Bylina, která je původem ze západní Evropy. Jde o půl až dva a půl metru vysoký polokeř. Je metlovitě větvený. Má málo listů, ovšem mladé části prutovitých větví jsou zelené a nahrazují listovou plochu. Kvete v květnu a červnu žlutými, asi 2 cm velkými květy. Plodem je lusk. Byla z něj vypěstována řada okrasných kultivarů nižšího vzrůstu s různými barvami květů. Semena (a v menší míře i zbytek rostliny) jsou jedovatá, narušují dýchací a srdeční funkci. Faktem ale je, že se dříve používal v lidovém léčitelství k zástavě krvácení. Ovšem jen v malých dávkách a krátkodobě.
Komonice lékařská (Melilotus officinalis)
Bylina je vysoká půl až jeden a půl metru. Obsahuje látku zvanou kumarin. Právě díky tomu se používá jako léčivka. Nejčastěji je využívána jakou součást mastí a obkladů. Tím se maximálně využijí její protizánětlivé účinky. Snižuje však také srážlivost krvu a pomáhá při trombózách. Občas se používá také jako dochucovadlo hořkých bylinných likérů.
Tip: Čaj – dvě lžičky usušené a nařezané natě přelijeme 200 ml vařící vody a necháme 15 minut odstát. Poté přecedíme a pijeme jeden až dva šálky vlažného čaje denně.
Kapraď samec (Dryopteris filix-mas)
Tuto rostlinu snad ani není nutno představovat. Kapradí si často pořizujeme na vlastní zahrádku, kterou krásně zdobí. Patří mezi vůbec nejstarší rostliny na světě. Je to rostlina, která se rozmnožuje výtrusy. Nemá květy ani hlavní stvol. Pouze dlouhé řapíky se střídavými listy. Kapraď máý ráda stín a vlhko. V přírodě je možné ji najít běžně na okraji lesa nebo v křoví. Dříve se užívala v lidovém léčitelství.
Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)
Žahavka, která umí vyrůst až 1,5 metru do výšky. Nejčastěji ji používáme na jaře k očistným kůrám. Je z ní zdravý a výborný špenát. Mladé výhonky můžeme přidávat do salátů. Oblíbený je také kopřivový čaj. Kromě kuchyně se kopřiva využívá hojně také v kosmetice (šampony či vlasové vody).
Tip: Kopřivový sirup – 80 ks stonků kopřivy (20 cm dlouhých), 4 ks citronu, 10 dkg kyseliny citronové, 3,5l vody, 3,5 kg krupicového cukru.
Kopřivy propereme ve studené vodě, nejlépe ve vaně nebo velkém kbelíku. Kůru citronu důkladně omyjeme kartáčkem a citrony nakrájíme na plátky.
Čisté kopřivy vložíme do většího hrnce a zalijeme vodou. Do vody přidáme kyselinu citronovou a 4 rozkrájené citrony. Vše přivedeme k varu a asi 5 minut povaříme. Vývar i s kopřivami necháme v hrnci 24 hodin luhovat. Po této době obsah hrnce přecedíme. Do šťávy z kopřiv přisypeme cukr, přivedeme za stálého míchání k varu a sirup necháme krátce přejít varem. Kopřivový sirup ihned přelijeme do skleněných lahví. Zátky a lahve musí být čisté, předem sterilované vroucí vodou. Lahve navíc musíme předem předehřát v teplé vodě, aby nepopraskaly. Po naplnění lahve ihned zazátkujeme a necháme chladnout na vzduchu. Kopřivový sirup, naředěný perlivou vodou, ochlazený ledem a ochucený plátkem citronu, je výborným osvěžením hlavně v letním období.
Pelyněk černobýl (Artemisia vulgaris)
Půl až jeden a půl metru vysoká rostlina. Má větvovité kořeny a červenofialové, nedřevnatějícími lodyhy, vyrůstajícími v trsech. Sbírá se kvetoucí nať uřezáváním vrchních částí asi 20 cm. Po ukončení sběru nať ihned rozkládáme v tenkých vrstvách k sušení. Droga má příjemně aromatický pach a kořenitou, slabě hořkou chuť. Používá se při žaludečních křečích, střevních parazitech,na tišení bolesti a léčbu očí. Údajně vyléčí i chřipku a vyhání červy z těla.
Tip: Žaludeční čaj – 30 g oddenku puškvorce, 10 g květu heřmánku, 10 g kmínu, 40 g máty peprné, 10 g pelyňku). 2 lžičky směsi zalijeme ¼ l vody. Přelijeme vařící vodou a necháme 15 minut stát Užíváme 1 – 2 šálky denně.
Prha arnika (Arnica montana)
Je to 15–75 cm vysoká, vytrvalá, slabě aromatická bylina. Květenství nejčastěji žluté a žlutooranžové. Ovšem sbíráním, hnojením a zalesňováním byla téměř vyhubena. Utišuje bolesti všeho druhu, srdeční choroby včetně mrtvice, omrzliny. Protože je jedovatá, využívá se pouze zevně. Pozor – v ČR jde o ohrožený druh!
Svízel syřišťový (Galium verum)
Svízel je velmi rozšířená bylina rostoucí na suchých, především podhorských pastvinách, loukách a stráních. Má silnou, přímou, málo větvenou pnoucí až 1 metr vysokou lodyhu.Má protirevmatické účinky a také je močopudná. Snižuje chuť k jídlu, využívá se proto proti otylosti. Patří k nejlepším léčivům dutiny ústní, kde ji aplikujeme formou žvýkaní čerstvé byliny nebo alespoň spařené suché drogy.
Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)
Je jednou z nejvýznamějších bylinek lidového léčitelství. Její léčivá síla sahá až do starého Řecka. Pomáhá při nespavosti, problémech s usínáním, při pocitech úzkosti, při nadměrném stresu, žaludečních neurózách a dokonce při léčbě lehčí deprese. Srovnává hormonální hladiny v období klimakterie. Třezalkový olej je vhodný po štípnutí hmyzem – mírní nepříjemné následky bodnutí. Pozor – požití třezalky způsobuje citlivost na sluneční záření. Mohlo by vyvolat podráždění pokožky. Stejně tak bychom se jí měli vyhnout v případě užívání antikoncepce. Údajně snižuje její účinnost.
Tip: Třezalkový olej – 150g čerstvé třezalkové natě s rozvitými květy rozřežeme a lehce podrtíme, vložíme do bezbarvé průhledné skleněné lahve a zalijeme 0,5 l olivového oleje. Láhev necháme 3-5 dní neuzavřenou. Pak ji uzavřeme a na několik týdnů (cca 6 týdnů) umístíme do tepla, nejlépe za okno či jiné místo s dostatkem slunečního záření. Že je olej „hotový“ poznáme tak, že získá jasně červenou až krásně rubínovou barvu. Poté obsah lahve přecedíme do jiné skleněné nádoby a řádně uzavřeme. (užívá se 1-3x denně 1 čajová lžička).
Vstavač (Orchis)
Je známo asi 80 druhů této rostliny. U nás v ČR roste 11. Mezi nejznámější patří vstavač mužský, vojenský, kukačka, bledý, trojzubý, bahenní a nachový. Pozor – u nás je chráněný!
Tip: Svatojánský ochránce
Usušené bylinky vložte do jutového pytlíku, který pečlivě zašijte jehlou a červenou nití. Takto vyrobený ochranný váček vás bude chránit před všemi nemocemi celý rok. Počet jednotlivých bylin, které nasbíráte, musí být vždy děvět!
Spravovat Souhlas s cookies
K ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení používáme technologie, jako jsou soubory cookie. Děláme to, abychom zlepšili zážitek z prohlížení a zobrazovali personalizované reklamy. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.